BOLU BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: http://www.bolu.bel.tr

Belediye Bandosu’ndan Muhteşem konser

Bolu Belediyesi Bandosu tarafından Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde bir konser düzenlendi. Marşların yanı sıra Bolu yöresine ait türkülerin de seslendirildiği konser katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.

 Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, Belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı konserde, Bolu Belediye Bandosu tarafından Bolu yöresine ait türküler ve marşlar seslendirildi.

“Bando takımımızla gurur duyuyoruz”

 

 

Bandonun seslendirdiği marşlara ve diğer eserlere sanatseverlerde eşlik ederek tempo tuttular.

Konser sonrasında ise bir kapanış konuşması yapan Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz şunları söyledi; Bando denilince akla marşlar geliyor. Dünyada ilk defa düğün halaylarıyla evlatlarını askere gönderen millette biziz. Bando da Mehter’den geliyor. Yeni dönemde biraz daha batıya benzemek için sistemde değişikliğe gidilmiş. Bolu Belediyesi Bandosu 1954 yılından bu yana görevine devam ediyor. Bandonun sadece marş çalmadığını, Türk halk müziğinden halaya kadar birçok parçayı da seslendirdiklerini bu konser vasıtasıyla hep birlikte izledik. Bu başarıyı ve bandomuzun sahne performansını herkesin görmesini arzu ediyoruz. Bu ekip ne zaman bir törende bir çalışma yaparsa o törene katılan yerli ve yabancı kim varsa beni tebrik etmiştir. Ben de Belediye Başkanı olarak bando ekibimizin performanslarından dolayı gurur duyuyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON