GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

Başkan Kemal Kazan: "Güçlü Türkiye İçin Güçlü Kadınlara İhtiyacımız Var"

GÖYNÜK BELEDİYE BAŞKANI KEMAL KAZAN:

“GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN GÜÇLÜ KADINLARA İHTİYACIMIZ VAR”

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİN MİMARI KADINLARIMIZDIR”

 

Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği (İPEKBİR) Başkanı Kemal Kazan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kadınların geleceğe yön verdiğini vurgulayan Başkan Kemal Kazan, “Gelecek kuşakları yetiştirme gibi çok önemli bir misyona sahip kadınlarımızın emekleri, fedakarlıkları, sevgileri ve cesaretleri olmadan ilerleyemeyiz.  Tarih boyunca olduğu gibi 15 Temmuz hain darbe girişiminde de kadınlarımızın demokrasi mücadelesini, gücünü, cesaretini gördük… Güçlü bir ülke olmak için, geleceğimizi inşa etmek için güçlü, birikimli kadınlarımıza ihtiyacımız var. Kadınımızla, erkeğimizle birlikte daha müreffeh bir Türkiye için mücadele edeceğiz. Çünkü onlar olmadan başarmayız. Biz birlikte daha güçlüyüz” dedi.

TÜRKİYE KADINIYLA ERKEĞİYLE GELECEĞE YÜRÜYOR

AK Parti iktidarı döneminde gerçekleştirilen reformlarla kadının siyaset, ekonomi, eğitim, sosyal yaşam ve çalışma hayatı gibi çeşitli alanlarda gücünün artırıldığını belirten Başkan Kemal Kazan’ın mesajı şöyle:

 “İktidarımız döneminde çalışma hayatında, ekonomide, siyasette, eğitimde kadının rolünü güçlendirecek çok sayıda reforma imza atıldı. Daha bu alanda yapılacak çok işimiz var. Çünkü, kadınlarımızın her alanda aktif rol oynaması bu ülkenin geleceğine atılacak en büyük imzadır. Onlar geleceğin de mimarları… Türkiye kadınıyla, erkeğiyle el ele geleceğe yürüyor.

Tarih boyunca kadınlarımızın gücü, cesareti bu topluma güç verdi, Kurtuluş mücadelemiz sırasında da bağımsızlığımız için erkeği ile omuz omuza savaşan yine onlar. Son olarak 15 Temmuz hain darbe girişiminde onların cesur ve inançlı duruşlarını sergileyen görüntüler tüm dünyaya yayıldı. Demokrasi mücadelemiz simgeleşti onların korkusuz duruşlarıyla. Biz birlikte bir bütünüz. Birlikte çalışacağız, birlikte üreteceğiz, birlikte mücadele edeceğiz tüm karanlık odaklara karşı. Güçlü bir ülke olmak için güçlü, üreten, cesur, birikimli, sağduyulu kadınlarımıza ihtiyacımız var. Büyük Türkiye’nin inşasında kadınımızla, erkeğimizle, yaşlımızla, gencimizle çok çalışacağız. Bu ülkenin demokrasi ve kalkınma mücadelesinde el ele vereceğiz.

Bizim anlayışımızda, geleneklerimizde, aile yapımızda kadın çok değerlidir. Tarihimiz eğitimin, siyasetin her alanında başarı göstererek ‘Türk Kadını’nı dünyada en iyi şekilde temsil eden örnekler ile doludur. Önümüzdeki yıllarda da bu örneklerin çoğalması en büyük hedefimiz. Kadınıyla birlikte yürümeyen,  kadının değer görmediği ve geri plana itildiği toplumlar gelişemez, ilerleyemez. Çünkü gelecek nesiller üzerinde hepimizden çok kadınlarımızın emeği var. 

KADINA ŞİDDETİ TARİHE GÖMECEĞİZ

Çağdaş toplumlarda din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı gibi çağdışı bir anlayış söz konusu olamaz. Peygamber Efendimizin, kadın ve erkeğin aynı gaye ile yaratıldığını buyurduğu gibi dinimizde de ayrımcılığa yer yoktur. Eşitlikçi ve hoşgörülü bir dinin ve toplumun mensupları olduğumuz için şanslıyız. Bizim kutsal değerlerimizde bırakın en değerli varlıklarımız olan kadınlarımızı, karıncayı bile incitmek yoktur. Kadına şiddet gibi çağdışı, kabul edilemez uygulamaları hep birlikte tarihe gömeceğiz. Bu konudaki zihinsel dönüşüm için hepimize büyük rol düşüyor.

Göynük’teki değişimde onların emekleri de çok büyüktür. Hoşgörünün ve huzurun hakim olduğu Akşemseddin Diyarı Göynük’e Belediye Başkanı olarak seçildiğim günden bu yana kadınlara yönelik çok sayıda çalışmaya ve projeye imza attık. Kadınlarımızın kendilerini geliştirmelerine imkan tanımak ve üreten kadın sayımızı arttırmak için Belediyemiz bünyesinde açtığımız El Sanatları Eğitim Merkezi bunlardan biri. Bu Merkez’de kadınlarımız, dostluk ve arkadaşlık çerçevesi içinde hem kendilerini geliştiriyor hem de günlük ücret alarak ev ekonomilerine katkı sağlıyor. Dokudukları ‘Tokalı Örtü’yü dünya literatürüne geçiren kadınlarımız geleneklerimizi yaşatıp gelecek kuşaklara aktararak Göynük’ün tanıtılmasına da öncülük ediyor. Göynük’te önümüzdeki süreçte de kadınlarımıza yönelik yeni projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Bu vesileyle, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yitirdiğimiz kadınlarımız başta olmak üzere tarihten bu yana bu topraklar için gözünü kırpmadan şehit olan tüm kadınlarımıza şükranlarımızı iletiyorum. Şehit analarımızın ellerinden öpüyorum. Anadolumuzun tüm değerli kadınları, değerli anaları başta olmak üzere tüm kadınların "Dünya Kadınlar Günü"nü kutluyor; kadınlarımıza sevgi, barış ve huzur içinde yaşayacakları yarınlar diliyorum.”

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON