TED RÖNESANS KOLEJİ

Sektör: Eğitim Link: http://www.tedronesans.com/

Barış Simgeleriyle Ödül Kazandılar

TED RÖNESANS ÖĞRENCİLERİ, DÜNYA ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE ‘BARIŞ’ İÇİN YARIŞTI VE ÖDÜL ALDI

TED Rönesans Koleji öğrencileri Azra Şimşek ve Busenur Simon, dünyada 350 bin çocuğun katıldığı ‘Uluslararası Barış Posteri Yarışması’nın Türkiye-İstanbul Anadolu Yakası birincisi ve beşincisi oldu

TED Rönesans Koleji öğrencileri Azra Şimşek ve Busenur Simon, ‘Uluslararası Barış Posteri Yarışması’nın Türkiye bölümünde, İstanbul Anadolu Yakası birincisi ve beşincisi oldu. Yarışmada finale kalan eserler UNESCO tarafından kartpostal olarak basılarak tüm dünyada paylaşılacak.

Dünya çocuklarının ‘dünya barışı’nın önemini hissetmelerini ve duygularını, görüşlerini özgürce paylaşmalarını sağlamak amacıyla 25 yıldır devam eden ve bugüne kadar 100 farklı ülkeden milyonlarca çocuğun katıldığı yarışma, her yıl barışla özdeşleşen bir alt tema ile gerçekleştiriliyor.

Geçtiğimiz yıl ‘barış, anlayış ve sevgi’ temasıyla düzenlenen ve dünyanın farklı bölgelerinden 350 bin çocuğun katıldığı ‘Uluslararası Barış Posteri Yarışması’ Türkiye elemeleri il il gerçekleşirken, İstanbullu çocuklar iki Avrupa bölgesi ve Anadolu bölgesi olmak üzere toplam 3 bölgede yarıştı.

TED Rönesans Koleji 6. Sınıf öğrencilerinden Azra Şimşek, yarışmaya kalp içinde anne-bebek figüründen yetişen ağaç ve ülke bayrakları ile yayılan “barış”ı anlatan eseriyle İstanbul Anadolu Yakası Bölge Birincisi oldu. TED Rönesans Koleji öğrencisi Busenur Simon ise barışın simgesi güvercin ve dünya çocuklarını resmettiği eseriyle İstanbul Anadolu Yakası Bölge Beşincisi oldu.

‘Uluslararası Barış Posteri Yarışması’nda Türkiye İstanbul Anadolu Yakası olarak dereceye giren posterler, Nisan ayında Lions Merkezi’nde sergilenecek.

ESERLER BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DE SERGİLENECEK

Sanat ve medya dünyasından, gençlik gelişimi ve çeşitli insani kuruluşların üyelerinden oluşan bir jüri tarafından yarışmaya katılan eserler, yaratıcılık, sanatsal beceri ve temayı ifade etmesine göre değerlendiriliyor.

Yarışmaya katılan ülkeler arasından 24 uluslararası finalist belirleniyor. Final değerlendirmede bir kişiye büyük ödül, 23 kişiye mansiyon ödülü veriliyor. Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği’nin düzenlediği yarışmada dereceye giren posterler Birleşmiş Milletler’de sergileniyor. Ödüllü eserler dünya çapında birçok sergi ve organizasyonda kullanılıyor, internet ve medya aracılığı ile tüm dünya ile paylaşılıyor. 

GURUR KAYNAĞI

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan ve öğrencilerine hayat boyu sürecek başarının yolunu açmayı hedefleyen Kolej, öğrencilerinin gelişiminde yaratıcılığın ve sanatın büyük katkısı olduğuna inanıyor. Öğrencilerini bu yönde her zaman destekleyen TED Rönesans Koleji, barış temalı “Uluslararası Barış Posteri Yarışması”nda Türkiye Anadolu Yakası Bölge birincisi ve beşincisi olan öğrencileri ile gurur duyuyor.

TED Rönesans Koleji Kurucu Müdürü ve Pedagog İpek Ak, öğrencilerinin başarılarından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Çocukları kendilerini keşfetme süreçlerinde çok seçenekli ortamlarla karşılaştırmak lazım. Sanat da bu alanları besleyen çok önemli bir unsurdur” diye konuştu.

TED Rönesans Koleji Hakkında:

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, 2014-2015 eğitim öğretim yılında İstanbul Küçükyalı’da faaliyete geçti. Rönesans Eğitim Vakfı iştiraki olan okuldan elde edilen gelir yine eğitime aktarılacak.

TED Rönesans Koleji, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim verecek. 2014-2015 yılı için anaokulundan itibaren 6. sınıf dahil olmak üzere öğrenci alan kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretiliyor.

Toplam 20.000 metrekarelik alanda 1.200 öğrenciye eğitim verecek TED Rönesans Koleji, 38 milyon TL yatırımla kuruldu. Okul; kapalı spor salonu, çok amaçlı salon, sanat atölyeleri, hobi ve etkinlik alanlarını içeriyor. Yaklaşık 8.000 metrekarelik açık alanda ise 3 basketbol sahası, etkinlik alanı, oyun terası ve bahçeler bulunuyor. Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve Dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan LEED Altın Sertifika’yı almaya hak kazanan ilk kolej olan TED Rönesans binası, tamamen çevreci bir yaklaşımla tasarlandı.

Koleje Cambridge Sertifikası

Dünya vatandaşları yetiştirme amacıyla yola çıkan TED Rönesans Koleji, bu çerçevede önemli bir uygulamaya da imza attı. Kolej, Kasım 2014 itibariyle "Cambridge Eğitim Programlarını Uygulama ve Değerlendirme" yetkisine sahip uluslararası okul olma statüsü kazandı. Yabancı dil eğitiminde dünyaca kabul gören bu sertifika kapsamında, eğitime öğrenciden değil öğretmenden başlanıyor. Eğitim alan öğretmenler de, öğrencilere farklı düşünme, üretici gelişim, düşünebilme yetisi, analiz becerisi, üretme, sentezleme amaçlarını da içeren eğitimler veriyor.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON