BOLU BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: http://www.bolu.bel.tr

"Atatürk’ün 'En Büyük Eseri” Türkiye Cumhuriyeti’ne Kurtuluş Savaşı Ruhu ile Sahip Çıkıyoruz"

"ATATÜRK’ÜN 'EN BÜYÜK ESERİ” TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE KURTULUŞ SAVAŞI RUHU İLE SAHİP ÇIKIYORUZ"

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı. Türk Milleti’nin Kurtuluş Savaşı’nda yedi cihana başkaldırışının bir benzerini debugünlerde yaşadığına vurgu yapan Başkan Yılmaz, mesajında “Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğüne kasteden, cennet vatanımızı bölmek ve parçalamak için isteyenlere karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı ‘Kurtuluş Savaşı Ruhu’ ile mücadele ediyoruz” dedi.

Başkan Alaaddin Yılmaz’ın 10 Kasım dolayısıyla yayımladığı mesajı şöyle:

“Gazi Mustafa Kemal’in 'En büyük eserim' dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ne, milli birliğimize dirliğimize kasteden düşmanlar, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78’inci yılında da aynı gayret içindeler. Dün olduğu gibi bugün de milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik saldırılarla karşı karşıyayız. Aziz Türk Milleti, demokrasimizi hedef alan iç ve dış düşmanlara karşı Gazi Mustafa Kemal rehberliğinde verdiği destansı mücadelenin bir benzerini bugün de Başkumandanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde veriyor. Bu saldırılar karşısında, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkesi etrafında sürdürdüğümüz mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Ülke ve millet olarak, varlığımıza yönelik tehditlere karşı mücadelede verdiğimiz şehitlerimizin acısını yüreğimizde taşıyoruz.

Tüm dünyanın takdirini kazanmış saygın bir lider ve komutan Gazi Mustafa Kemal’in temellerini attığı birlik ve beraberlik ruhu, millet-devlet arasındaki bağlılık, kardeşlik ve bütünlük duygularımız güçlenerek devam etmektedir.  Türkiye Cumhuriyeti’ni ecdadımızdan aldığımız ilham ve güçle ileriye taşımaya gayret ediyoruz. Bizim öncelikli hedefimiz bu güzel yurdumuzu her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle gelecek nesillereulaştırmaktır.

Ulu Önder’in vefatının 78’inci yıl dönümünde Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.”

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON