EFE GÜRAY EĞİTİM VE SPOR VAKFI

Sektör: Eğitim

Ankara’da Yaz Tatili Yine Çok Keyifli Olacak…

ANKARA’DA YAZ TATİLİ YİNE ÇOK KEYİFLİ OLACAK…

EFE GÜRAY EĞİTİM VE SPOR VAKFI’NIN YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.

EFE GÜRAY EĞİTİM VE SPOR VAKFI YAZ SPOR OKULLARI’NDA ÇOCUKLAR BİR YANDAN EĞLENİRKEN DİĞEN YANDAN DA TENİS, FUTBOL VE BASKETBOL İLE TANIŞIYOR

 

Ankara Mamak’ta 10 yıldır faaliyet gösteren Efe Güray Eğitim ve Spor Vakfı, Ankara’da keyifli bir yaz tatili imkanı sunuyor. Bugüne kadar aralarında milli sporcuların da olduğu 60’ı burslu toplam 100 sporcu yetiştiren Efe Güray Eğitim ve Spor Vakfı,  bu yaz tatilinde de Başkentli çocukları tenis, futbol ve basketbol ile buluşturacak.

Ankara Mamak’ta 10 yıldır faaliyet gösteren Efe Güray Eğitim ve Spor Vakfı, Ankara’da keyifli bir yaz tatili imkanı sunuyor. Sporu sevdirerek çocukları zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmayı hedefleyen Efe Güray Eğitim ve Spor Vakfı, Çankaya’ya çevre yolundan araçla 10 dakika mesafede bulunan tesislerinde spor eğitimlerinin yanı sıra satranç, drama, ritim eğitimi ve dans etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Vakıf’ın Yaz Spor Okulları’nda, spor faaliyetlerinin yanı sıra çocuklara eğitsel oyunlar, zeka oyunları oynama, film izleme ve kitap okuma ortamları da sağlanıyor.

Şehrin gürültüsünden uzak, huzur dolu bir ortamda çocukları sporla buluşturduklarını ve çocukların enerjilerini olumlu alanlara kanalize ettiklerini vurgulayan Vakfın Gönüllü Teknik Danışmanı Birol Vural, “Çocukların hem sporla tanışarak gelişmesini, hem eğlenerek bir yaz tatili geçirmelerini istiyoruz” dedi.

Çocukların hoşça vakit geçirip spor yaptıkları her gün çeşitli oyun ve yarışmalarla renkli dakikalar yaşadıkları Vakıfta, çocukların beslenmelerine de özel önem veriliyor. Birol Vural, yaz spor okullarında doyurucu öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı ile de çocukların sağlıklı gelişimini de amaçladıklarını söyledi.

UZMAN EĞİTİMCİLERLE HİZMET VERİYOR

Ankara’nın en modern spor komplekslerinden biri olan ve toplam 17 dönüm arazi üzerine kurulu Efe Güray Eğitim ve Spor Vakfı Spor Okulları’nın, 3 açık ve 3 kapalı tenis kortu, açık basketbol sahası, kapalı futbol sahası, 70 metrekarelik çok amaçlı etkinlik salonu ve ayrıca 6 tane etkinlik alanı bulunuyor.

Okulların tatile girmesiyle 3’er haftalık dönemler halinde hafta içi 09.30 -17.00 saatleri arasında hizmet verecek olan Efe Güray Eğitim ve Spor Vakfı Yaz Spor Okulları, alanında uzman deneyimli eğitimciler tarafından yönetiliyor.

Efe Güray Eğitim ve Spor Vakfı’nın Gönüllü Teknik Danışmanı Birol Vural,  sporun çocuklarda tutum, davranış ve algı becerilerini geliştirdiğini belirterek, ‘Bedensel, ruhsal, zihinsel ve duygusal yönden çocukların gelişimlerine katkı sağlamayı ilke ediniyoruz. Çocuklar sporla zararlı davranışlardan uzaklaşarak, enerjilerini olumlu alanlara kanalize edebiliyorlar. Çocuklarımızın hem eğlenmesini hem de gelişmesini hedefliyoruz” diye konuştu.

MAMAKLI ÇOCUKLARI TENİS İLE TANIŞTIRDILAR

Vakfın geliri, maddi imkansızlık içindeki yetenekli çocuklarla, diş hekimliği fakültelerindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere aktarılırken, bölgedeki dar gelirli ailelere destek olma amacıyla tesislerde çocuklar tenisle tanıştırılıyor, başarılı olanlar spora yönlendiriliyor.

Efe Güray Eğitim ve Spor Vakfı, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde öğrenciyken, 2004 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Efe Güray’ın ailesi tarafından 2005 yılında kuruldu. Hizmetleriyle “tenis üst gelir grubu sporudur” önyargısını kırmayı hedefleyen ve bunu da başaran Vakıf, bağış ve gelirlerinin önemli bölümünü de bölgedeki spor, etkinlik, aktivite, seminer gibi imkânlara ulaşamayan insanlar için kullanıyor. Vakıfta tenis kurslarından elde edilen gelirlerle düşük gelir düzeyindeki Mamaklı ailelerin çocuklarına ücretsiz tenis eğitimi verilmeye de devam ediliyor.

Vakfın Yaz Spor Okulu ile ilgili detaylı bilgiye 0 312 372 98 28 veya 0 530 393 13 15 nolu telefonlardan ulaşılabiliyor.

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON