BOLU BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: http://www.bolu.bel.tr

Altın Madalyalar Bolu’dan!

OLİMPİYAT SPORCULARINI BOLU YETİŞTİRECEK!

TÜM OLİMPİYAT SPORLARININ YAPILABİLECEĞİ ENDER KENTLERDEN BİRİ OLAN BOLU, OLİMPİYAT SPORCULARINI 2020’YE HAZIRLAYACAK!

 BOLU BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ “2 MİLYON METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDE ‘SPOR KÖYÜ’ KURDUKLARINI

AÇIKLADI

 YILMAZ: “KARARLIYIZ; BOLU ‘SPOR-OLİMPİYAT KENTİ’ OLARAK TARİHE GEÇECEK”

Bolu, olimpiyat sporcuları yetiştirmeye hazırlanıyor.  Tüm olimpiyat sporlarının tümümün yapılabileceği doğa ve hava koşullarına sahip ender kentlerden biri olan Bolu, bu potansiyelini 2020 Olimpiyatlarında Türk sporcularının madalyalarını artırmak için kullanacak. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bu kadar zengin bir potansiyelin değerlendirilmesi için alt ve üst yapı olmak tüm spor yatırımlarına hız verdiklerini belirterek, “Karaçayır Bölgemizde kurulacak 2 milyon metrekarelik ‘Spor Köyü’ sadece Bolu’nun değil Türkiye’nin de spor merkezi olacak ve Bolu spor ve olimpiyat kenti olarak tarihe geçecek” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020 Olimpiyatları ile ilgili "Bizim şu an tek hedefimiz Olimpiyatlarda çok daha başarılı neticeler almak, madalya sayımızı arttırmak" sözlerini hatırlatan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Türkiye olarak hedefimizi Başbakanımız net olarak açıkladı. Bu hedef doğrultusunda –spor ve olimpiyat şehri- olmayı amaçlayan Bolu da üzerine düşün görevi hakkıyla yerine getirecektir” diye konuştu.

Olimpik branşların tümü Karaçayır’da toplanacak

Bolu’nun turizm ve öğrenci kenti olması hedefine  ‘spor kenti’ hedefini de eklediklerini vurgulayan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  yatırımlarını bu hedefler doğrultusunda yönlendirdiklerini ifade ederek, gelinen noktayı ve amaçlarını şöyle özetledi:

“Türkiye'nin tek yatılı Jimnastik eğitim merkezinin bulunduğu Bolu'da, Karaçayır bölgesi içinde jimnastik kamp eğitim merkezi de bulunuyor. Murat Canbaş Jimnastik Salonu, Karaçayır Yüzme Kapalı Havuzu ve Karaçayır Atletizm Pisti ile Bolu Karaçayır Bölgesi, 3 temel olimpik branşın cazibe merkezi durumunda. Bu tesisler günde ortalama 400 sporcu ve sporcu adayına hizmet veriyor. Yılda yaklaşık 110 il içi ve 35 ulusal spor organizasyonuna ev sahipliği yapan bu bölgedeki tesislerden il dışından da her yıl yaklaşık 500 sporcu yarışmacı ya da kamp sporcusu faydalanıyor. Karaçayır Bölgesi’nde hali hazırda atletizm, jimnastik, yüzme, eskrim, okçuluk, judo, tekwondo, bisiklet, tenis, futbol, güreş dallarında antrenman ve müsabaka alanlarımız mevcut.

Bundan sonra ise bütün olimpik branşların yapılabileceği tesisleri Karaçayır Bölgemizde toplamak istiyoruz. Bu yüzden Karaçayır Bölgesi’nde 2 milyon metrekare büyüklüğünde ‘spor köyü’ kuruyoruz.  Bu projenin başından sonuna kadar çok ciddi emek sarf eden Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Suat Çelen’e ayrıca teşekkür etmek istiyorum”

Dev spor kompleksinde yok yok!

Yılmaz’ın verdiği bilgiye göre spor köyünde 15 bin kişilik futbol stadyumuna ilave olarak çim ve sentetik halı futbol sahaları, basketbol sahaları, açık ve kapalı tenis kortları, ‘boks, judo, karate, vücut geliştirme, fitness, halter, güreş, eskrim sporlarının yapılabileceği’ kapalı atletizm salonu da yer alacak. Spor köyü ayrıca cirit, gülle atma, disk, uzun atlama, koşu, sırıklı atlama, yüksek atlama gibi branşların yapılabileceği Atletizm stadyumunu da kapsayacak

Bunların yanı sıra basketbol, tenis, voleybol, futbol, masa tenisi, dans, halk oyunları, satranç dallarında eğitim verecek Spor Okulunu da hizmete sunacaklarını anlatan  Yılmaz, bölgede su sporları merkezi, Buz hokeyi ve buz pateni salonu, çim hokeyi pisti, Velodrom ve Motocros pisti ve spor malzemeleriyle ilgili alış-veriş merkezi, kondisyon merkezi, gençlik evi gibi birçok birimin de yer alacağını söyledi.

Engelli rehabilitasyon merkezi yapılacak

Bolu Belediye Başkanı Yılmaz, tüm spor dalları için fiziki koşullar yaratmak için çalıştıklarını ifade ederek, şu bilgileri verdi:

“Bolu ve Bolu Belediyesi olarak sporcularımıza her yönüyle hizmet verebilecek kapasiteye sahibiz.  Çok sayıda termal tesisimiz, fizik tedavi merkezimiz var. Bunlara ek tesisler yapacağız. Engelli rehabilitasyon merkezi bunlardan biri. Yaralanan sporcularımıza iyileşme sürecinde,   Bolu’da yeniden eski kondisyonlarına dönmelerine destek sağlayacağız. Amacımız Başbakanımızın da belirlediği hedefe hizmet edecek şekilde Olimpiyat sporcularımızı bu bölgedeki tesislerimizde 2020’ye hazırlamak. Kararlıyız, Bolu, spor-olimpiyat kenti olarak tarihe geçecek”

Futbol ve basketbolun tercihi Bolu

Bolu halihazırda futbol takımları yanında basketbol takımlarına da ‘ev sahipliği ’ yapıyor. Türkiye Basketbol Birinci Ligi’nde mücadele eden; Aliağa Petkim, Anadolu Efes, Banvit, Beşiktaş Integral Forex, Olin Edirne, TED Ankara Kolejliler, Tofaş, Türk Telekom,  sezon öncesi hazırlık kampları ve hazırlık müsabakaları için Bolu'yu tercih ediyor.  Doğal kros parkurlarında antrenman yapan basketbolcular, aynı zamanda Karaçayır Atletizm Pistini, 17 Temmuz Spor Salonu’nu, AİBÜ BESYO Spor Salonu’nu ve Sağlıklı Yaşam Merkezi Salonu’nu kullanıyorlar.

BOLU BELEDİYESİ OLİMPİYAT VE SPOR KOMPLEKSİ TESİSLERİ

 1. 15.000 KİŞİLİK FUTBOL STADYUMU
 2. İLAVE FUTBOL SAHALARI (ÇİM VE SENTETİK HALI)
 3. BASKETBOL SAHALARI
 4. AÇIK VE KAPALI TENİS KORTLARI
 5. KAPALI ATLATİZM SALONU (BOKS, JUDO, KARATE, VUCUT GELİŞTİRME, FİTNESS, HALTER, GÜREŞ, ESKİRİM SPORLARI YAPILABİLECEK)
 6. SPOR OKULU  (BASKETBOL, TENİS, VOLEYBOL, FUTBOL, MASA TENİSİ, DANS, HALK OYUNLARI, SATRANÇ DALLARINDA EĞİTİM VERECEK)
 7. SPOR TESİSLERİ ( BASKETBOL, TENİS, VOLEYBOL SPORLARI BİR ARADA YAPILABİLECEK)
 8. ALIŞ-VERİŞ BİRİMLERİ (SPOR ALETLERİ VE SPOR KIYAFETLERİ SATIŞI YAPILACAK)
 9. ATLETİZM STADYUMU (CİRİT, GÜLLE ATMA, DİSK, UZUN ATLAMA, KOŞU, SIRIKLI ATLAMA, YÜKSEK ATLAMA)
 10. VELODROM VE MOTOCROS PİSTİ
 11. KONDİNASYON MERKEZİ(TÜRK HAMAMI, ENGELLİ REHABİLİTASYON MERKEZİ YAPILACAK)
 12. SU SPORLARI MERKEZİ ( KÜREK, YELKEN, DALGIÇLIK, EĞİTİM ARAŞTIRMA, İSKELE,YELKEN BARINAĞI,SU ALTI SPORLARI )
 13. GENÇLİK EVİ ( BLARDO, BOWLİNG, BİLARDO, GENÇLİK KLUBU TESİSLERİ YAPILACAK)
 14. BUZ HOKEYİ VE BUZ PATENİ SALONU YAPILACAK
 15. AÇIK OLİMPİYAT YÜZME HAVUZU (ATLAYICILAR,YÜZÜSTÜ YÜZÜCÜLER,YÜZME BİLMEYENLER,
 16. KAPALI OLİMPİK YÜZME HAVUZU (SU TOPU ,SU ALTI SPORLARI YAPILACAK)
 17. YAĞLI GÜREŞ ÇAYIRI ( AÇIK HAVA SİNEMASI, SAHNE GÖSTERİLERİ, FESTİVAL ALANI)
 18. ADRENALİN PARKI (KAYA TIRMANIŞI, MACERA DİREKLERİ, ZORBİNG,KAY KAY TESİSLERİ )
 19. GÖL TİYATROSU
 20. DOĞA AKTİVİTE ALANI (DAĞCILIK, İZCİLİK, MOTORSİKLET, ATV, DAĞ BİSİKLETİ, CAMPİNG, PAINTBOLL, SHOOTİNG,YAMAÇ PARAŞUDU, YAMAÇ BALANU, YAMAÇ KAYAGI, CİM KAYAGI SPORLARI YAPILABİLECEK)
 21. GOLF TESİSLERİ

 

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON