GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

Akşemseddin Diyarı’nda Geleneksel İftar Yemeği…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem: “Akşemseddin Diyarı’nda yaşamak bir ayrıcalıktır”
Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan: “Manevi ilçemizde, manevi günlerde birlikte olmanın güzelliğini yaşadık”

Göynük Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği, Bolu AK Parti Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Bolu Koordinatörü Osman Boyraz, Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Göynük Kaymakamı Haluk Çakmak, Bolu İlçe Belediye Başkanları, Bolu İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu, İl Genel Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, Ak Parti İl ve İlçe Teşkilat Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, ilçe daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile 13 Ağustos pazartesi günü gerçekleşti.
 
AK Parti Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, “Akşemseddin Diyarı’nda yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek, “Biz Akşemseddin öğretisiyle yolumuza devam ediyoruz. Akşemseddin’in mayası aslında Göynük’tür” dedi. Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan ise ‘Göynük’te manevi günlerde bir kez daha birlikte olmanın güzelliğini’ yaşadıklarını söyledi.

Hamam Önü Meydanı’nda düzenlenen iftar yemeği dualarla başladı. Yemek sonrası yapılan konuşmalardan sonra Gazi Süleyman Paşa Camii’ ne geçildi. Burada Teravih namazının kılınmasından sonra Tarihi Çınar Altı Çay Bahçesi’nde Türk kahveleri eşliğinde sohbet edildi.

“Akşemseddin Diyarı’nda yaşamak bir ayrıcalıktır”

Yemek sonrasında Göynük halkına hitap eden AK Parti Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, iftar yemeği programı vesilesi ile Göynük’te Göynüklüler ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Bizlere bu sofrayı hazırlayan, bizleri davet eden değerli Belediye Başkanıma ve ekibine teşekkür ederim” dedi.
 
Akşemseddin Diyarı’nda yaşadıkları için Göynük halkının çok şanslı olduğunu vurgulayan Erdem şunları söyledi:“Bu güzel ve tarihi mekânda, İstanbul’un manevi fatihinin huzurunda sizlerle bir arada olmaktan dolayı Allah’a şükrediyorum. Sizlerle bu sofra şereflendi ve sizlerle anlam kazandı. Sizler gerçekten çok şanslısınız. Akşemseddin’in manevi himayesinde böyle bir tarihi mekanda buranın sakini olmak emin olun ayrıcalıktır. Bilmiyorum siz buranın kıymetini biliyor musunuz ama ben buraya ilk defa gelmiyorum. Annemi de, Babamı da, çoluk çocuklarımı da, kimi bulduysam herkesi getirdim. Ben bu güne kadar Göynük’ü ve Akşemseddin’i ziyaret etmeyi bir görev bilmişimdir.”
 
“Akşemseddin’in mayası aslında Göynük’tür”

AK Parti’nin kuruluşundan ve iktidara gelişinden itibaren, ülke genelinde yaptığı çalışmaların halk tarafından takdirle karşılandığını ve AK Parti’nin girdiği her seçimde oylarını artırdığını belirten Erdem, “14 Ağustos Türk siyasi hayatında önemli günlerden bir tanesi. AK Parti’nin kuruluşunun 11 yılını geride bırakacağız. Sadece Türk siyasi hayatında değil, dünya siyasi hayatında bile böyle kuruluşunun hemen akabinde iktidara gelmiş ve girdiği her seçimde oylarını artırmış, gelişen büyüyen ve Türkiye’yi de büyüten ve geliştiren başka bir partiden söz etmek mümkün değil” dedi.

Göynük Belediye Başkan Kemal Kazan ise iftar yemeğinin misafirlerle daha da güzel hale geldiğini ifade ederek, görüşlerini şöyle dile getirdi:“Bugün burada sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu güzel buluşmamıza iştirak eden Milletvekillerimize, AK Parti Teşkilat üyelerine ve halkımıza canı gönülden şükranlarımı sunuyorum. İftar yemeğine emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepinizin Kadir Gecesini, mübarek Ramazan Ayı’nı ve bir süre sonra idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı’nızı şimdiden kutluyorum” diye konuştu.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON