TED RÖNESANS KOLEJİ

Sektör: Eğitim Link: http://www.tedronesans.com/

23 Nisan Coşkusu Kamboçya’ya Uzandı

  

TED Rönesans Koleji’nin “ Toplum Hizmetleri Projesi”, 23 Nisan’da Kamboçyalı AIDS Hastası Çocuklara Ulaştı

Kamboçyalı Çocuklar Bayramı TED Rönesans Koleji’nin Hediyeleriyle Kutladı

TED Rönesans Koleji, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Kamboçya’da bulunan “Kamboçya Çocuklarına Yeni Umut Yetimhanesi”nde tedavi ve eğitim gören AIDS hastası çocuklar için yardım kampanyası başlattı.

Yıl boyunca “Çocuk Hakları” temasıyla birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan TED Rönesans Koleji öğretmen ve öğrencilerinin Toplum Hizmetleri Projesi olarak hazırladıkları, eğitim malzemeleri, süs eşyaları, oyuncaklar ve İngilizce kitaplarından oluşan paketler, 23 Nisan günü Phnom Penh bölgesindeki yetimhanede bulunan çocuklara ulaştırıldı.

Hediyeleri Öğrenciler Hazırladı

TED Rönesans Koleji 5 ve 6’ıncı sınıf öğrencileri, eğitim seti, İngilizce kitapları, oyuncak ve süs eşyalarından oluşan hediyeleri, yetimhanedeki 200’ün üzerinde öğrencinin isimlerine özel olarak etiketledi ve paketledi. TED Rönesans Koleji İngilizce öğretmeni Jane Davidson eşliğinde Kamboçya’ya ulaştırılan paketler 23 Nisan’da düzenlenen organizasyonla yetimhanedeki öğrencilere verildi. Dünyanın bir ucundan kendi adlarına gelen hediyelerle büyük mutluluk yaşayan öğrenciler, TED Rönesans Koleji’ne teşekkür ettiler.

Paketlerin teslimi için Kamboçya’da düzenlenen organizasyona katılan Türkiye Cumhuriyeti Kamboçya Büyükelçiliğini temsilen Müsteşar Recep Eriş ve Fahri konsolosluğu temsilen Johnann Sokleang Chea, öğrencilere, üzerinde iki okul arasındaki dostluğu simgeleyen “TED Rönesans Koleji” ve “Kamboçya Çocuklarına Umut” amblemlerinin bulunduğu çantalar hediye ettiler.

İki Ülke Öğrencileri Dostluk Köprüsü Kurdu

TED Rönesans Koleji Okul Müdürü İpek Ak, öğrencileri ile gurur duyduklarını belirtti. Ak, “Öğrencilerimiz Kamboçya’daki arkadaşlarıyla ‘Çocuğum, Oyun Benim Hakkım’ temasında bayram coşkusunu paylaştı. Atatürk’ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği bu özel bayram gününde iki ülke öğrencileri bir dostluk köprüsü kurdu” dedi. TED Rönesans Koleji, toplum hizmeti çalışmalarıyla öğrencilerinin sosyal sorumluluk bilinçlerini ve toplumsal konulara duyarlılıklarını geliştirmeyi hedefliyor.


Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON