KÜLTÜR TURİZMİ ZİRVESİ

Sektör: Toplantı Organizasyon Link: http://www.kulturturizmi.org

‘2012 Kültür Turizmi Zirvesi ve Fuarı’ İçin Geri Sayım Başladı.

Zirvenin Bu Yıl ki Teması, ‘Kültür Yolları ve İnanç Turizmi’

22-25 Kasım tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek zirvede, Türkiye’nin ‘kültür yolları ve inanç turizmi’ potansiyelini değerlendirme yöntemleri tartışılacak.

Turizm sektörünün tüm aktörlerinin yer alacağı zirvenin amacı, Türkiye’nin kıyı turizmi dışındaki zenginliklerinin de,  uluslararası arenada marka olmasını sağlamak…

İkinci Uluslararası Kültür Turizmi Zirvesi ve Fuarı, 22-25 Kasım 2012 tarihlerinde Ankara’da yapılacak. Bu yıl ki zirvenin ana teması, ‘Kültür Yolları ve İnanç Turizmi’ olarak belirlendi.  Turizm sektörünün tüm aktörlerinin yer alacağı zirvede, Türkiye’nin çok büyük zenginliğe sahip kültür yolları ve inanç turizmi potansiyelinin, daha fazla değerlendirilmesine yönelik, çözüm önerileri ve yöntemler tartışılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY), Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Turizmi Derneği tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Kültür Turizmi Zirvesi için geri sayım başladı. Organizasyonun zirve bölümü 22 - 23 Kasım 2012 tarihlerinde, fuar bölümü ise 22 - 25 Kasım 2012 tarihlerinde Ankara’da Congresium ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

Yön Grup tarafından organize edilen 2012 Kültür Turizmi Zirvesi ve Fuarına ulusal ve uluslararası düzeyde yoğun bir katılım bekleniyor. Altındağ Belediyesi, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), Turizm Profesyonelleri Derneği (SKAL), Turist Rehberleri Birliği (TUREB), Gazi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Genç Turizmciler Birliği tarafından desteklenen ‘2. Uluslararası Kültür Turizmi Zirvesi ve Fuarı’ konuyla ilgili kamu, özel sektör, üniversite, STK ve UNESCO temsilcilerini Ankara’da biraraya getirecek.

Türkiye Kıyı Turizminden İbaret Değil!

Kültürel açıdan büyük bir tarihi mirasa sahip olan Türkiye’nin kıyı turizminin yanı sıra kültür turizminde de ulusal ve uluslararası arenada hak ettiği noktaya gelmesini amaçlayan ve artık geleneksel hale gelen zirve her yıl farklı bir tema ile düzenleniyor.  Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Kültür Turizm Derneği tarafından düzenlenen, geçen yıl ki zirvenin teması, ‘Açık hava Müzesi Türkiye’ idi… Zirvenin bu yıl ki teması ise ‘Kültür Yolları ve İnanç Turizmi’ olarak belirlendi ve Kültür Fuarı ile bütünleştirildi.

Zirvede turizm sektörünün tüm aktörleri, kültür turizmi ile tüm etki ve faktörleri,  masaya yatıracak ve yeni bir stratejinin ana hatlarını çizecek. Fuar ise Türkiye’nin kültür potansiyelinin daha somut bir şekilde görünür hale gelmesi için bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

Anadolu’nun dünyadaki en önemli uygarlıkları tanıklık etmesiyle en fazla kültürel mirasa sahip ülkelerden biri olan Türkiye’nin daha etkin tanıtılmasının hedeflendiği zirvede, konuyla ilgili dünyadaki eğilimler ve örnekler de tartışılacak. Türkiye’nin kıyı turizminde olduğu gibi inanç turizminde de dünyaca tercih edilen bir destinasyon haline getirilmesine yönelik çözüm önerilerinin ele alınacağı zirvede, kültürel mirasın korunması ve tanıtımı için yeni bir yol haritası çizilecek.

Zirvede belirlenecek yöntem ve stratejilerin 2023 turizm hedeflerine ulaşma konusunda önemli katkı sağlaması bekleniyor.

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON